Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... modificarea modelului cadru al CIM aprilie 2021
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

modificarea modelului cadru al CIM aprilie 2021

modificarea modelului cadru al CIM

Stiu ca s-a modificat modelul cadru al CIM prin ORDIN nr. 376/13.04.2021
pentru modificarea și completarea Ordinului nr. 64/2003 pentru aprobarea modelului cadru al contractului individual de muncă. Acest Ordin este publicat in Monitorul Oficial ?
Unde gasesc in CIM rubrica: "la articolul 2, după alineatul (2) se introduce un nou alineat, alineatul (3), cu următorul cuprins:
(3) Obligația prevăzută la litera M, punctul 4, litera c1) din Anexa 1 la Ordinul nr. 64/2003 pentru aprobarea modelului-cadru al contractului individual de muncă, cu modificările și completările ulterioare, se aplică doar persoanelor prevăzute la art. 30 din Legea nr. 411/2004 privind fondurile de pensii administrate privat, republicată, cu modificările și completările ulterioare" ? Acest articol 2 unde mai exact se gaseste in CIM?
ionela11, utilizator
Ordinul nu este publicat in Monitoul Oficial ... prin urmare, nu exista inca adoptata acea modificare.
Cornel Vasile, Consilier juridic
multumesc
Buna ziua,
Stiti cumva dacă a fost publicat în Monitorul Oficial ordinul?

Mulțumesc
Nu este publicat.