avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2031 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... In ce consta un act de comodat al mașinii ( ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

In ce consta un act de comodat al mașinii ( proprietatea mea)?

Bună ziua , în ce consta un act de comodat al mașinii ( proprietatea mea ) , către o fia de taximetrie? Mulțumesc frumos.
Ultima modificare: Vineri, 23 Aprilie 2021
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Diana Munteanu , Avocat 22:25, 22 Aprilie 2021


Adrian1212111 a scris:

Bună ziua , în ce consta un act de comodat al mașinii ( proprietatea mea ) , către o fia de taximetrie? Mulțumesc frumos.

Buna ziua,

Acordarea de către dumneavoastra gratuit a folosinței autoturismului către firma de taximetrie.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Poate comodatarul sa permita unui tert folosirea bunului primit in comodat? retromusculo retromusculo Am dreptul in calitate de comodatar Intreprindere Familiala sa pot ,, subinchiria\\" o parte din spatiul primit de la comodant daca acesta este de acord? (vezi toată discuția)
Pot fi coproprietar in talonul masinii? auramarinela auramarinela Recent am luat un credit de nevoi personale pe numele meu,in vederea achizitionarii unei masini.la plata credutului va participa si prietenul meu.deci masina ... (vezi toată discuția)
Contract de cesiune de folosinta zoomlez zoomlez Pentru a mi se deconta in continuare banii de benzina, mi s-a spus ca trebuie sa semnez un CONTRACT DE CESIUNE DE FOLOSINTA cu firma la care lucrez. Obiectul ... (vezi toată discuția)