avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 741 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mama (82 de ani) a suferit un accident vascular ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mama (82 de ani) a suferit un accident vascular cerebral, e semi-paralizata ...

Mama (82 de ani) a suferit un accident vascular cerebral, e semi-paralizata si nu vorbeste.
As vrea sa obtin o hotarare judecatoreasca prin care sa-i mut pensia intr-un cont bancar (sa creez contul, sa accepte casa de pensii contul si sa platesc pe internet caminul de batrani, intretinerea la bloc, curentul si alte facturi).
Eu lucrez de mai multi ani in strainate, am cetatenia romana si sunt singurul copil/intretinator al ei
Probabil casa de pensii nu accepta contul meu din strainatate.
Stiti un avocat/jurist/judecator (nu stiu pe cine trebuie sa contactez) in Bucuresti care poate rezolva problema ?
Ultima modificare: Vineri, 23 Aprilie 2021
avo_cat_net, utilizator
Este nevoie de instituirea curatelei de catre instanta de judecata. Aveti nevoie de avocat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna seara, as avea o intrebare legata de contractul de intretinere. ... kittenssolution kittenssolution Buna seara, as avea o intrebare legata de contractul de intretinere. Am semnat in urma cu aproape doi ani un contract de intretinere cu bunica, care pe atunci ... (vezi toată discuția)
Accident vascular cerebral - administrarea temporara a problemele de natura administrativa GHIGU GHIGU Pe scurt: cumnatul si sora mea, casatoriti legal, locuiesc in Statele Unite, fiind cu dubla cetatenie (americana si romana) si avand un baiat in varsta de 21 ... (vezi toată discuția)
Azil de batrani viola viola buna, va rog frumos sa-mi dati un raspuns. Mama se afla in camin de batrani internata deoarece necesita supraveghere medicala continua fiindca sufera de ... (vezi toată discuția)