Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mama (82 de ani) a suferit un accident vascular ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mama (82 de ani) a suferit un accident vascular cerebral, e semi-paralizata ...

Mama (82 de ani) a suferit un accident vascular cerebral, e semi-paralizata si nu vorbeste.
As vrea sa obtin o hotarare judecatoreasca prin care sa-i mut pensia intr-un cont bancar (sa creez contul, sa accepte casa de pensii contul si sa platesc pe internet caminul de batrani, intretinerea la bloc, curentul si alte facturi).
Eu lucrez de mai multi ani in strainate, am cetatenia romana si sunt singurul copil/intretinator al ei
Probabil casa de pensii nu accepta contul meu din strainatate.
Stiti un avocat/jurist/judecator (nu stiu pe cine trebuie sa contactez) in Bucuresti care poate rezolva problema ?
avo_cat_net, utilizator
Este nevoie de instituirea curatelei de catre instanta de judecata. Aveti nevoie de avocat.