avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 978 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Vă rog să îmi spuneți care a fost temeiul legal ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Vă rog să îmi spuneți care a fost temeiul legal pentru acordarea ...

Vă rog să îmi spuneți care a fost temeiul legal pentru acordarea sporului banesc
în perioada octombrie 1986-ianuarie 1995 pentru lucrul in condiții conditii nocive si periculoase
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:29, 25 Aprilie 2021
Legea 57/1974 (in vigoare de la 01 noiembrie 1974 până la 11 martie 1991)
art. 68 si urm

HG nr. 307/1991 cu privire la salarizarea personalului din unitățile bugetare (in vigoare de la 01 aprilie 1991 până la 30 noiembrie 1993)
art.8

CONTRACT COLECTIV DE MUNCĂ unic la nivel naţional nr. 53.225 din 10 martie 1993 (de la data de 10 martie 1993 pana la 10 martie 1994)
art.49

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Baza legala - indemnizatie de conducere (anii 1990-2001) Adina_Gh Adina_Gh Buna ziua, Va rog mult sa ma ajutati cu o informatie: care este temeiul legal pentru acordarea indemnizatiei de conducere pentru un salariat cu functie de ... (vezi toată discuția)
Sporuri acordate conform legii 57 din octombrie 1974 valyJ valyJ Unde pot gasi o lista anuala cu categoriile de locuri de munca, unitatiile carora au fost acordate conditii nocive, periculoase si grele intre anii 1984 - ... (vezi toată discuția)
Sporuri gr 1 lipsa, in calculul cuantumului pensiei. toma st toma st Buna ziua, Sint in urmatoarea situatie: In urma demersurilor mele, catre Casa Teritoriala de Pensii, la aproximativ un an dupa pensionare ( limita de virstra, ... (vezi toată discuția)