Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna seara! Daca nu te prezinti la procesul de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna seara! Daca nu te prezinti la procesul de succesiune deschis ...

Buna seara!
Daca nu te prezinti la procesul de succesiune deschis de ceilalti mostenitori, se mai poate considera ca ai renuntat la mostenire, daca ai facut declaratie notariala de acceptare expresa a mostenirii in termenul legal de 1 an?
Cum se va desfasura procesul in caz de neprezentare?
Multumesc!
Cum se va desfasura? Cum vor ei, ceilalți mostenitori.
Cer cum vor sa se imparta si asa va fi.
Va veti lua partea sub o forma sau alta, dar poate veti avea de platit si cheltuieli de judecata.
gi-jane2, moderator
Dacă nu înțelegeți să vă aparati,să angajați av să formulati intampinare atunci practic nuno să aveți nici un cuvant de spus in cadrul procesului.Pozitia dvs nu încurcă celelalte parti ci va încurcă pe dvs...