Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... recuperare prejudiciu
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

recuperare prejudiciu

Am fost chemat in judecata ca parat din motive nedocumentate, am dovedit la primul termen ca nu am nicio legatura cu respectiva persoana la care se face referire (cu acte), am fost scos din dosar. Vreau sa imi recuperez cheltuielile de judecata. Cum pot sa procedez si ce sanse sunt sa imi recuperez aceste cheltuieli?
Tudor.Andrei, utilizator
Puteti formula o actiune in pretentii, insa va trebui sa achitati taxa de timbru, calculata la valoare. Pentru a castiga trebuie sa aveti inscrisuri doveditoare (chitante, facturi, etc.).