Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... IESIRE DIN TARA CU UN MINOR.Bună seara. Mi-ati putea ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

IESIRE DIN TARA CU UN MINOR.Bună seara. Mi-ati putea spune care este varianta cea mai urgenta ...

Bună seara. Mi-ati putea spune care este varianta cea mai urgenta prin care pot ieși din țară, în vacanță, cu copilul în vârstă de 4 ani? Divortata, tatăl nu si-a dorit sa întâlnească copilul și nici sa răspundă solicitărilor mele de întocmire a documentație necesare pentru exprimarea acordului. Ma interesează varianta cea mai rapida. Mulțumesc frumos
Mergeti la un avocat care are foarte mare viteza de reacție ca sa va obțină hotărâre judecătorească și s-a rezolvat situația.