Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Am fost la o agentie imobiliara ,am semnat un contract ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Am fost la o agentie imobiliara ,am semnat un contract , dupa ...

Am fost la o agentie imobiliara ,am semnat un contract , dupa care am vizionat un apartament,un singur apartament, Dupa mai multe zile am vorbit cu proprietarul apartamentului care mia spus ca nu are nici un contract cu agentia, neam inteles la pret si lam luat. Dupa aproape 2 ani si ceva agentia a trimis o comunicare adresa prin care cere comisionul. Este normal asa ceva si ce se poate face?
Este normal si.probabil vor avea câștig de cauză dacă dvs aveați contract si ati cumparat un imobil prezentat de agenție.Faprul ca precum orice roman inventiv ati vrut să săriti agenția si sa economiștii comisionul nu este un argument.Daca o sa va dea în judecată mergeți cu acțiunea la un av pt a vedea dacă există șanse dar probabil o sa sariti si avocatul si o sa cereți, modele,, de pe net sau un vecin milițian o sa va dea sfaturi,,competente,,Succes.