Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna ziua si Hristos a Înviat, va rog mult sa ma ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna ziua si Hristos a Înviat, va rog mult sa ma ajutati cu ...

Buna ziua si Hristos a Înviat, va rog mult sa ma ajutati cu sfat juridic. In data de 25.04 am primit un plic de la poliția rutieră prin care imi solicita (in calitate de administrator a societatii) sa le comunic cine a circulat cu masina societatii in data de 23.02.2021 la o anumită ora pe un drum din municipiu (la traversarea cu calea ferata). Sincer am întrebat cele 2 persoane care ar fi putut circula si raspunsul a fost negativ la ambii. Eu ordin de deplasare si foaie de parcurs in acea zi in actele societatii nu am gasit.Trebuie să dau raspuns in termen. Ce ma sfătuiți? Sa trec ambele persoane sau sa dau un raspuns in sensul ca eu chiar nu stiu( eram la serviciu).Multumesc pentru eventualele răspunsuri.
Adevarat a Inviat!

In mod normal ar trebui sa faceti o ancheta interna.
Cineva a circulat si ati putea sa aflati.

Daca nu reusiti sa aflati comunicati ceea ce considerati.