Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... PENTRU RENOVAREA CASEI SCARILOR PUTEM BENEFICIA DE ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

PENTRU RENOVAREA CASEI SCARILOR PUTEM BENEFICIA DE BANI DIN FONDUL ...

PENTRU RENOVAREA CASEI SCARILOR PUTEM BENEFICIA DE BANI DIN FONDUL DE REPARATII DIN CADRUL ASOCIATIEI DE LOCATARI?DACA RASPUNSUL E POZITIV VA ROG SA-MI SPUNETII METODOLOGIA NECESARA OBTINERII ACESTUI BENEFICIU.

Coform disp L nr 196/2018 asociatiile de locatari aveau obligatia sa incheie docimentele necesare transformarii in asociatii de proprietari
Conform disp L nr 196/2018 asociatia de proprietari se infiinteaza cu scopul administrarii si asigurarii starii tehnice a partii comune de imobil constructii si instalatii
Legra nr 196/2018 obliga asociatile de proprietari sa constituie si sa actualizeze fond de rulment si de reparatii
Conform disp L nr 196/2018 aveti dreptul sa utilizati sume din fondul de reparatii pemntru renovare parte comuna casa scarii
Pentru materializarea interesului dv este necesar sa existe hotarare a adunarii generale car sa dispuna executarea imbunatatirii,sa individualizeze susrsa de plata=fondul de reparatii,urmand ca echipa manageriala sa constinue procedura,sa caute oderte ,sa suspuna discutiei si sa incheie contract prestari servicii cu operatorul care corespunde pretentiilor asociatiei de proprietari
MULTUMESC