Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Legalitatea substanțelor, posibil dopante, care nu ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Legalitatea substanțelor, posibil dopante, care nu sunt enumerate în lege

Legalitatea substanțelor care nu sunt enumerate în lege

Bună Ziua!
Aș dori să întreb,dacă deținerea unei substanțe poate fi contra legii / sancționată, dacă această substanță nu apare în lista a substantelor dopante cu grad mare de risc (lista care este mentionata in Legea 104/2008), dar poate avea un efect menționat în Legea 104/2008, art. 12 si art. 13?
CuriousOne, utilizator
Legea respectiva s-a modificat de mai multe ori, si art 12 nu mai este ce a fost,
substantele de mare risc ar trebui sa fie cele din Anexa, dar si ea s-a modificat,
motiv pentru care ar trebui vazut dosarul in concret si apoi emisa o parere.
Trimiteti un avocat sa efectueze studiul dosarului. Bafta!