avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 873 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Legalitatea substanțelor, posibil dopante, care nu ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Legalitatea substanțelor, posibil dopante, care nu sunt enumerate în lege

Legalitatea substanțelor care nu sunt enumerate în lege

Bună Ziua!
Aș dori să întreb,dacă deținerea unei substanțe poate fi contra legii / sancționată, dacă această substanță nu apare în lista a substantelor dopante cu grad mare de risc (lista care este mentionata in Legea 104/2008), dar poate avea un efect menționat în Legea 104/2008, art. 12 si art. 13?
Ultima modificare: Duminică, 9 Mai 2021
CuriousOne, utilizator
Cel mai recent răspuns: trandafir2 , moderator 13:48, 9 Mai 2021
Legea respectiva s-a modificat de mai multe ori, si art 12 nu mai este ce a fost,
substantele de mare risc ar trebui sa fie cele din Anexa, dar si ea s-a modificat,
motiv pentru care ar trebui vazut dosarul in concret si apoi emisa o parere.
Trimiteti un avocat sa efectueze studiul dosarului. Bafta!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pfa sala fitness, aerobic si agentia nationalã anti-doping gufisor gufisor Buna seara. Vin cu rugamintea de a ma lamuri daca legea si si normele specificate mai jos, se aplica si pentru PFA . Mai clar , daca PFA trebuie sa solicite ... (vezi toată discuția)
Posesie de steroizi Racordor Racordor Buna seara,intrebarea mea este urmatoarea : daca as fi prins cu o fiola sa zicem de testosteron sau in general steroizi asupra mea,pentru consum propriu ce as ... (vezi toată discuția)
Achizitionare steroizi teapa Peterea27474 Peterea27474 Buna ziua. Eu sunt culturist si folosesc in mod frecbent steroizi anabolizanti. Le comand de pe internet si mereu am primit ce trebuia. Ieri am.comandat de ... (vezi toată discuția)