Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua Va rog sa ma ajutati in ur,atoarea speta: ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua Va rog sa ma ajutati in ur,atoarea speta: Anii trecuti ...

Buna ziua
Va rog sa ma ajutati in ur,atoarea speta:
Anii trecuti am inscris in cartea funcriara, in baza titlului de proprietate, 31 mp reprezentand teren.
Anul trecut, in vara, a avut loc o actiune de intabulare a terenurilor, organizata de Primaria comunei.
Societatea care a efectuat aceasta intabulare a inscris in CF doar 28 mp. Precizez ca nu au solicitat documente in acest sens. Prin urmare, a fost inclouita in extrasul de carte funciara pozitia corecta cu 31 mp si inlocuita ( spun eu gresit ) cu 28 mp.
Ce demersuri trebuie sa fac in acest sens, deoarece termenul pana la care puteam contesta decizia respectiva a trecut
Multumesc
Buna ziua, solicitati repunerea in termen.
Va multumesc.
Cum nu sunt de specialitate nu stiu ce reprezinta acest lucru.
Sa inteleg ca trebuie sa actionam prin instanta?
Da, mergeti cu dosarul la cineva care intelege ce scrie in el si impreuna faceti un plan.
Fara a se vedea dosarul, doar pe vorbe, este greu sa gasiti solutia potrivita.
multumesc