Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua,poate hotari cineva ca Adunarea generala a ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua,poate hotari cineva ca Adunarea generala a Asociaciei ...

Buna ziua,poate hotari cineva ca Adunarea generala a Asociaciei de proprietari sa se cosntituie din 2 in 2 ani,(desi dupa cum bine se stie in lege se spune ca cel putin 1 data pe an)
Daca da ,va rog sa mi spuneti cine si in ce conditii ?
Buna ziua,
Nu se poate decide contar legii pentru ca orice decizie luata astfel este nula.
Atat timp cat legiuitorul a impus in cuprinsul disp L nr 196/2018 obligativitatea convocarii adunarii generale anual ,de regula in primul trimestru,orice hotarare din partea adunarii generale este contrara legii in vigoare