avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1778 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Pentru a intocmi o donatie,ce act de proprietate ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Pentru a intocmi o donatie,ce act de proprietate trebuie sa avem,daca ...

Pentru a intocmi o donatie,ce act de proprietate trebuie sa avem,daca imobilul are carte funciara fara actemcu toate ca avem autorizatie.Casa e construita impreuna,.dupa succesiune la15 ani si nu e trecuta in actul de mostenitor.Am platit impozit cu data constructiei.Multumesc
Cel mai recent răspuns: raluk0207 , utilizator 06:49, 13 Mai 2021
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Păi dacă ați construit casa după dezbaterea moștenirii, cum avea să fie trecuta la succesiune?
Trebuie să aveți un certificat de moștenitor și autorizația de construire.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Se poate face intabulare, doar cu titlu de proprietate? Marica_sz Marica_sz Buna ziua, Sunt mostenitorul unei case si teren intr-un sat din Salaj. Strabunicii mei au act de donatie din 1942, conform caruia au dobandit ... (vezi toată discuția)
Achizitionare casa fara intabulare in vederea demolarii Brezae Brezae Sunt interesat sa achizitionez o casa batraneasca care nu este intabulata. Intrebarea mea este: Mai este necesara intabularea acesteia, de vreme ce doresc sa o ... (vezi toată discuția)
Mostenire de pe urma bunicii andrugrasu andrugrasu Buna ziua si multumesc in avans pt orice informatii legate de speta mea. Bunica mea a decedat pe 25 dec 2012. Avea in propietate o garsoniera, un teren cu o ... (vezi toată discuția)