Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Pentru a intocmi o donatie,ce act de proprietate ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Pentru a intocmi o donatie,ce act de proprietate trebuie sa avem,daca ...

Pentru a intocmi o donatie,ce act de proprietate trebuie sa avem,daca imobilul are carte funciara fara actemcu toate ca avem autorizatie.Casa e construita impreuna,.dupa succesiune la15 ani si nu e trecuta in actul de mostenitor.Am platit impozit cu data constructiei.Multumesc
Păi dacă ați construit casa după dezbaterea moștenirii, cum avea să fie trecuta la succesiune?
Trebuie să aveți un certificat de moștenitor și autorizația de construire.