avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 453 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Doresc sa obtin cod fiscal pt un punct de lucru ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Doresc sa obtin cod fiscal pt un punct de lucru secundar.

Doresc sa obtin cod fiscal pt un punct de lucru secundar. Ce documente trebuiesc intocmite si depuse ?
Ultima modificare: Vineri, 14 Mai 2021
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Madalina Pascu , Avocat 11:16, 14 Mai 2021
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Buna ziua, in primul rand trebuie sa autorizati punctul de lucru la Registru Comertului. Ulterior, trebuie sa mergeti la ANAF si sa completati o declaratie (061/060 in functie de numarul de angajati) la care atasati contractul de comodat/inchiriere, CUI-iul, constatator de la ONRC, Incheierea ONRC de autorizare a punctului de lucru.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pasi inregistrare punct lucru - salon coafura alinaemi alinaemi Buna, Vreau sa deschid un punct de lucru - salon coafura copii si nu mi-e clar care este ordinea in care trebuie sa fac demersurile.... Intai ... (vezi toată discuția)
Punct de lucru andreea20ro andreea20ro buna ziua,am un punct de lucru declarat la administratia financiara ca si punct secundar(deoarece am avut mai putin de 5 angajati),acum am depasit numarul de 5 ... (vezi toată discuția)
Inregistrare societate tip srl Nina1 Nina1 Ce documente sunt necesare pentru inregistrare sediul societate tip srl? Cu stima (vezi toată discuția)