Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Doresc sa obtin cod fiscal pt un punct de lucru ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Doresc sa obtin cod fiscal pt un punct de lucru secundar.

Doresc sa obtin cod fiscal pt un punct de lucru secundar. Ce documente trebuiesc intocmite si depuse ?
george-neagu, moderator
Buna ziua, in primul rand trebuie sa autorizati punctul de lucru la Registru Comertului. Ulterior, trebuie sa mergeti la ANAF si sa completati o declaratie (061/060 in functie de numarul de angajati) la care atasati contractul de comodat/inchiriere, CUI-iul, constatator de la ONRC, Incheierea ONRC de autorizare a punctului de lucru.