avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 991 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Pot recupera permisul daca a fos retinut pentru alcol, ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Pot recupera permisul daca a fos retinut pentru alcol, la proces ...

Pot recupera permisul daca a fos retinut pentru alcol, la proces mi au dat 10 luni cu suspendare.pot recupera permisul mai repede ,de aceste 10 luni.
Daca ati fost condamnat la o pedeapsa de 10 luni cu suspendarea executarii sub supraveghere, permisul se anuleaza.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Alcoolemie la volan Florinel95 Florinel95 Am primit 11 luni suspendare termen de supraveghere 2 ani si 100 zile in folosul comunității dar de permis nu mi a spus nimic adică ca nu am voie sa mai ... (vezi toată discuția)
Conducere fără permis și sub influența băuturilor alcoolice. care ar putea fi pedeapsa? CatalinDumitru1234 CatalinDumitru1234 Buna ziua , aseara am foat oprit pentru un control de rutina si am foat testat cu alcool testu rezultatul fiind 0,48 , am fost si mia luat si sange dar nu stiu ... (vezi toată discuția)
Sentinta marie12 marie12 buna ziua.Am permisul retinut pentru refuz probe biologice de cateva luni.am avut proces si miau dat 8 luni cu suspendare sub supraveghere si 60 de zile munca ... (vezi toată discuția)