Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua am și eu o problema mai gravă , sunt ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua am și eu o problema mai gravă , sunt într-o relație ...

Buna ziua am și eu o problema mai gravă , sunt într-o relație de 7 ani de zile din cate 3 suntem căsătoriți cu acte în regulă , am avut unele probleme de căsnicie și el mă tot amenința că îmi ia copii și că nu o sa ii mai văd niciodată , ideea este că eu nu am un loc , o casa unde să mă duc pt moment , și de asta îmi este frică . Mă amenința că o să facă tot posibilul sa nu mai vad fetele , o părere , un sfat mi ar fi de mare ajutor.
Declarați casa în care locuiți (care bănuiesc că este în proprietatea lui) ca locuință a familiei. Mergeți la un notariat și solicitați asta.