Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, In cazul vanzarii unui teren, se poate cere ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, In cazul vanzarii unui teren, se poate cere ca plata ...

Buna ziua,
In cazul vanzarii unui teren, se poate cere ca plata sa se faca in contul unei terte persoane?
In speta, as vrea ca plata sa se faca in contul fiicei, deoarece bunica nu detine cont bancar. Bunica este imobilizata la pat iar crearea unui cont bancar este dificila.
Multumesc!
Teoretic . se poate , cu conditia ca imobilizata sa isi dea un consimtamant valabil.
Desi , in atari situatii , se fac magarii.
trandafir2, moderator