Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale O societate comerciala are 2 CUI-uri.
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

O societate comerciala are 2 CUI-uri.

Buna ziua!

O societate comerciala, X SRL, sa o numim, are 2 CUI-uri, unul dintre ele apare ca inregistrat in Registrul Comertului, altul apare fara numar de inregistrare in ONRC, dar platitor de TVA. E posibil asa ceva?

Mulțumesc!
george-neagu, moderator
Nu are cum să aibă două CUI-uri. Poate este vorba despre un CUI vechi, care nu mai este valabil ca urmare a mutării firmei în alt județ.
Cautand pe Google firma respectiva, am vazut ca apare cu 2 CUI-uri. Am cautat si pe site-ul ANAF si unul apare inregistrat in ONRC si altul nu.