Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Buna ziua, Un angajat decedeaza dupa sase luni de la ...
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Buna ziua, Un angajat decedeaza dupa sase luni de la angajare. ...

Buna ziua,
Un angajat decedeaza dupa sase luni de la angajare.
Lucra la Firma de paza.
Ce/cat trebuie sa plateasca din echipamentul de protectie/Avand in vedere ca nu-l poate folosi nimeni,fiind inscriptionat !!!
Multam Fain !

Bună ziua,

De unde să plătească, din groapă? Cât de săracă trebuie să fie firma asta ca să nu-și poată permite o asemenea pierdere? Că n-o fi de la Hugo Boss...
Nu aveți cum / de la cine să recuperați ceva din prețul echipamentului.
Obligatia de plata echipamentului de lucru ... vedeti aceste discutii
www.avocatnet.ro/forum/discu...

Indiferent de persoana care l-ar putea purta, prin redistribuire, orice sortiment de echipament de protectie trebuie denocivizat dupa o procedura specifica fiecarui sortiment in parte si sa se emita un buletin de denocivizare de catre firma care l-a denocivizat.
Costurile ar fi mult mai mari pentru firma care a distribuit EIP. Mai ieftin este sa se caseze respectivul sortiment de echipament.
Nu asta am intrebat!!
Ci cu cat contribuie Societatea si cu cat contribuie apartinatorii la amortiuzarea echipamentului.
Fiind decedat,cred ca ultima parte a intrebarii e retorica!
Eu eram fratele care am suportat tt costul,aprox 10.000 lei!
Multam !