Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Am un IF vânzare produse cosmetice și asigurari ...
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Am un IF vânzare produse cosmetice și asigurari rca..am un ...

Am un IF vânzare produse cosmetice și asigurari rca..am un spațiu mic birou unde desfășor activitatea!...trebuie instruire să-mi?...nu am angajați doar eu lucrez acolo
Am citit ca nu trebuie...doar autoinstruire...îmi puteți spune cât de cât ce materiale sa citesc?...trebuie sa fac și un proces verbal în care sa scriu data când am citit...mulțumesc
Gasiti informatii utile aici: [ link extern ]
Legislatia o gasiti pe internet si in MO.
Mulțumesc
Tocmai ca legea e cam asa și asa!
Am mers și am întrebat la o firma specializata pe ssm și mi_au spus ca nu este necesar!
In cazul prezentat, legislatia este foarte clara. Nu aveti angajati, nu aveti nici obligatia ssm de a instrui. Autoinstruirea este utila in cazul ca prestati activitati la terti si sa va feriti de riscuri profesionale in sediul dvs.