Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Sîntem două surori tata nu se înțelege bine cu ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Sîntem două surori tata nu se înțelege bine cu sora mea tot ...

Sîntem două surori tata nu se înțelege bine cu soramea tot timpul se ceartă și tata spus că vinde casa .poate să vîndă casa fără semnătură noastră el fiind singurul propietar mama noastră e moarte de 15 ani.
Dacă este unic proprietar și deci casa este bun propriu al tatălui, nu aveți ce semnătură să-i dați.
Cu casa lui poate face ce vrea, o poate vinde oricând fără să ceară aprobare de la nimeni.
Dapix, utilizator
Contează daca casa a fost si a mamei sau doar a tatalui.