Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Venituri suplimentare la calculul pensiei
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Venituri suplimentare la calculul pensiei

Buna ziua,
Sotul meu a depus dosarul de pensie dar nu i s a luat in calcul adeverinta cu veniturile suplimentare obtinute de la consiliul de administratie , firma privata , in perioada 1994, 1995 si 1996 , desi conform legi 49/1992 ar avea dreptul .S a platit CAS pt acele sume . Alti doi angajati au beneficiat de aceste drepturi in aceleasi conditii , pensionati cu ceva ani mai devreme . Nu s a dat o explicatie clara , un articol de lege pe care sa l citim, ca motivare. Daca ne poate ajuta cineva cu o explicatie .
Va multumesc
Va puteti lamuri, daca cititi art.127 din H.G.257/2011.
[ link extern ]
Va multumesc . Asteptam raspuns de la Casa de Pensii .