Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... relatii copii-parinti
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

relatii copii-parinti

am divortat acum 3 ani iar fiica mea a decis sa ramana cu mine, acum are 18 ani si 2 luni si ...m-a lovit! motivul: haosul din viata ei,camera ei , absentele de la scola si plecarile zilnice in miez de noapte! ne-am certat si atunci a inceput sa-mi rupa din lucruri(erau la ea in camera)si sa le arunce pe geam, apoi mi-a spus ca sunt o muista.Atunci i-am dat o palma si a luat foc, a venit si m-a lovit mi-a smuls bluza si a inceput sa urle. Mama mea era de fata si se uita, nu a spus nimic in apararea mea. A doua zi, am fost anuntata ca si-a scos certificat medico-legal si mi-a facut plingere la politie pentru ca am batut-o!!!! Mama mea ii permite orice, i-a promis casa in care stam(de atunci ,fiica mea este mai agresiva) desi singura care aduce venituri in casa sunt eu, eu platesc toate facturile, mama habar nu are ce/cat/unde trebuie platit, nu i-am cerut niciodata un ban si cum nu am nimic pe numele meu(nici succesiunea dupa tata) ma pot trezi in strada! ce vreau eu sa stiu: daca are CML, plingere la politie si -eventual-pe mama de partea ei, ce pot eu pati?! sau cum sa ma apar, pentru ca eu nu mi-am luat cerificat desi eram plina de zgarieturi si vanatai?
Daca nu au trecut 60 de zile de la incident puteti merge si dvs. sa depuneti plangere impotriva sa.Mergeti si dvs. la INML si scoateti certificat medico-legal.
Sunt sigura ca mama dvs. va spune adevarul in fata organului de urmarire penala si a procurorului.