avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 196 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Am cumparat un teren in jud. Prahova, in iunie 2020, ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Am cumparat un teren in jud. Prahova, in iunie 2020, 10.000 €. ...

Am cumparat un teren in jud. Prahova, in iunie 2020, 10.000 €. Daca il vand in vara aceasta platesc ceva special, taxe, impozit, etc ? Stiam ca e ceva suplimentar daca vand la sub 3 ani de la achizitie.
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 17:00, 23 Mai 2021
Nu platiti nimic.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună ziua.. am moștenit de la părinți o casa batraneasca(construita ... Dedu Monica Dedu Monica Bună ziua.. Am moștenit de la ppariti o casa batraneasca(construita în 1920) împreună cu fratele meu și 1000m extravilan. Vreau sa știu cât este taxa ... (vezi toată discuția)
Tva masina sh spatiul intracomunitar IoanaVT IoanaVT Buna ziua! Am achizitionat o masina sh de la un dealer din Germania (firma care nu aplica tva doar la marja de profit), pe persoana fizica, pentru care am ... (vezi toată discuția)
Buna ziua daca imi cumpar un apartament si din varii motive peste ... Florian1978 Florian1978 Buna ziua Daca imi cumpar un apartament si din varii motive peste cateva luni decid sa-l vand, ce impozite si taxe trebuie sa achit?multumesc! (vezi toată discuția)