Forum Discuţii juridice Executare silită Girant decedat CAR...
Discuție deschisă în Executare silită

Girant decedat CAR...

Bună seara. Soacră-mea a decedat în urma cu o luna și printre acte i-am găsit niște notificari de plata a unor credite la CAR-uri, credite la care ea a participat în căutate de girant. Soțul este unicul moștenitor, exista posibilitatea ca noi sa fim nevoiți sa plătim datoriile dacă imprumutatul nu o mai face? Dacă la data succesiunii nu exista nicio executare silita activa dar ea intervine ulterior se mai poate ca soțul sa fie pasibil de poprire sau de plata? Mulțumesc
nu, girantul gira personal in timpul vietii, datoria nu e a ei si nu se transfera la mostenitori, mai ales ca la data asta, nu se pune problema de neplata.