Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua , Locuiesc intr-un imobil cu 9 ap. ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua , Locuiesc intr-un imobil cu 9 ap. constituite intr-o ...

Buna ziua ,
Locuiesc intr-un imobil cu 9 ap. constituite intr-o asociatie de proprietari . Sedintele asociatiei se tin intr-unul din apartamente care are una din camere cu o masa de consiliu .La ultima sedinta , in urma unor discutii in contradictoriu despre renovarea imobilului intre mine si proprietarul respectivului apartament ,acesta din urma mi-a comunicat ca la urmatoarele sedinte nu mai imi permite aceesul in apartamentul lui . Ce pot legal sa fac ? Pot sa ma excluda si sa ia hotariri care ma privesc si pe mine ?
Va multumesc pt sfat si interesul acordat .
Up date
A fost sedinta vineri 04.06.21. Am fost primit in apartament , am luat loc la masa cu inca 4 vecini (din 9) asteptind sa vina si ceilalti 4 ; dupa 7-10 min. de asteptare am fost intrebat de proprietarul apartamentului ,unde se tinea sedinta ,daca am imputernicire notariala ( ap. nostru e pe numele soacrei) . I-am raspuns ca am imputernicire scrisa si semnata , moment in care s-a ridicat de la masa venind langa mine , zbierind sa ies afara din casa lui . Nu i-am raspuns dar m-am adresat Presedintelui propunindu-i sa tinem sedinta intr-un spatiu comun . Mi-a raspuns ca ei s-au hotarit sa o tina in acel ap. etc. , etc. Intr-un final avenit Politia si mi-a spus sa parasesc apartamentul respectiv . Sedinta s-a tinut eu nestiind nici in clipa de fata ce s-a hotarit . Ce pot sa fac ?