Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Am introdus acțiune în instanță pentru preluarea ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Am introdus acțiune în instanță pentru preluarea tutelei ...

Am introdus acțiune în instanță pentru preluarea tutelei fiicei mele bolnava psihic..Nu este fixat încă nici un termen în instanță.Pot sa rog avocatul sa anuleze acțiunea în instanță fiindcă nu mă lăsa sufletul să i iau toate drepturile !Mulțumesc !
Da, puteți renunța la judecată. În plus, în materie, încă există incertitudine, după ce instituția punerii sub interdicție a fost declarată neconstituțională și noile reglementări întârzie să apară.