Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... refuz de semnatura
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

refuz de semnatura

in fisa postului secretarei este specificat ca sarcina de serviciu intocmirea actelor de plata fara a se specifica ca le semneaza. nu este normal sa semneze de vreme ce pe statul de plata apare mentiunea intocmit ? daca comite in mod deliberat o greseala?
Ba da, cine are obligatia sa le intocmeasca trebuie sa le si semneze, pentru a certifica asfel ca si-a indeplinit obligatia de serviciu.altfel si dvs. puteti sa nu le luati in seama , nefiind asumate de nimeni, punandu-i astfel toti colegii in cap:D
:offtopic: Interventie moderator
# deceneu

Incercati sa nu mai deschideti mai multe topicuri pe aceeasi problema ... puteti posta mesajele - raspuns la problema dvs pe topicul pe care l-ati deschis deja.
Multumesc anticipat pentru intelegere.