Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Suntem o asociatie de proprietari compusa din 6 ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Suntem o asociatie de proprietari compusa din 6 blocuri, imprejmuita ...

Suntem o asociatie de proprietari compusa din 6 blocuri, imprejmuita cu un gard. Avem 236 locuri de parcare, insuficiente pentru toti proprietarii, mai ales ca, unii detin cate doua autoturisme si mai vine si cu auto de serviciu. Pentru a avea fiecare proprietar doar un loc de parcare,
Putem ca, fiecare proprietar sa incheiem un contract de inchiriere cu asociatia, sau de comodat?
Nu ar fi mai bine sa discutati acolo, la asociatia dvs. toate aceste probleme?
Noi aici nu avem de unde sa stim care este problematica locurilor de parcare, al cui este terenul, ce chestiuni ati prevazut in statut si regulament, da?
Mergeti la sediul as. prop. (nu singur, probabil ca aceasta chestiune priveste mai multi proprietari). Discutati, puneti toate intrebarile, poate discutati intro AG a membrilor si hotarati.
Asa "vad" eu raspunsurile la intrebarile dvs.
Succes!
D-le. Grecu, dacă nu știți, lăsați un domn avocat să ne răspundă.
Pentru cultura dvs., nu există înțelegere, fac parte din comitet, care împreună cu ceilalți membrii și cu președintele, agreeam una din soluții, contract de închiriere, sau comodat.