Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bună seara. Am și eu o întrebare la care sper sa ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bună seara. Am și eu o întrebare la care sper sa găsesc răspuns. ...

Bună seara. Am și eu o întrebare la care sper sa găsesc răspuns. Mi-am reluat activitatea din ccc la un alt loc de munca , deoarece vechiul loc s-a închis în orașul în care stau. Deoarece programul nu este prea ok , iar bebe nu se acomodează ma gandeam sa îmi caut în alta parte cu un program mai ok. Imi poate afecta stimulentul dacă imi găsesc în alta parte ? Întreb în ideea în care ar fi al doilea loc de munca la care m-as angaja în decurs de o luna. Va mulțumesc.
Pe durata cat nu aveti realizate venituri puteti solicita suspendarea platii stimulentului de insertie. Intrebati si la AJPIS.
Cornel Vasile, Consilier juridic