avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 355 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Buna seara . Daca in fond ne am judecat după vechiul ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Buna seara . Daca in fond ne am judecat după vechiul cod civil ...

Buna seara . Daca in fond ne am judecat după vechiul cod civil și am câștigat ,cel care a făcut apel trebuia să facă în 15 zile după cum era în VCC sau in 30 după cum i a comunicat instanta ? Mulțumesc
Cel mai recent răspuns: Ana Alexandrov , Avocat 13:48, 9 Iunie 2021
30 de zile, conform codului de procedură civilă.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Apel sau recurs la tribunal ? Birou detectivi Birou investigatii detectivi Birou detectivi Birou investigatii detectivi Speta : actiune constatare vanzare cumparare teren intravilan (in 1996, cu chitanta de mana), castigat pe fond la judecatorie. Paratii din dosar accepta tacit, ... (vezi toată discuția)
Exceptie invocata de instanta! goldfish goldfish buna seara! instanta mi-a invocat exceptia lipsei calitatii procesuale active, si evident ca a admis-o. la condica scrie CU APEL. intrebarea este in cate ... (vezi toată discuția)
Ncpc, recurs, art.? simonik2011 simonik2011 Buna ziua, am primit o hotarare in care spune ca am drept de recurs in 15 zile de la comunicare, actiunea \\"pretentii\'\' este inregistrata in data de ... (vezi toată discuția)