Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Sunt curios de ceva si doresc sa-mi raspunda cineva ...
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Sunt curios de ceva si doresc sa-mi raspunda cineva daca stie. ...

Sunt curios de ceva si doresc sa-mi raspunda cineva daca stie.
Ca sa intelegeti mai bine la ce ma refer, contextul este intrarea intr-un spital. Stiti ca inainte sa intri intr-un spital trebuie sa treci prin triaj.

Daca cineva refuza din anumite motive luarea temperaturii din cadrul triajului, poate opta pentru luarea temperaturii cu un termometru normal? Are voie cadrul medical sa-l refuze? Daca ii este refuzata dorinta, cum poate proceda?
intreb tot din curiozitate, ce vreti sa demonstrati ?
Daca cineva refuza din anumite motive luarea temperaturii din cadrul triajului,

in realitate nu exista motiv pt care sa refuze, iar " nu vreau eu" e motiv pt a va da afara.
gi-jane2, moderator
Pacientii care refuza efectuarea triajului nu vor putea beneficia de serviciile medicale .... este una dintre masurile suplimentare de protectie, adaptate perioadei prin care trecem.
Nu intreb pentru mine , aveam doar o curiozitate.

Eu nu am am zis de refuzarea triajului , am intrebat daca un om doreste sa ii se ia temperatura cu un termometru normal si nu cu un pistolas de ala pe care tot il vedem in ultimul timp. Dar ma rog , mi-ai raspuns cineva mai sus , deci nu cred ca mai trebuie sa-mi raspundeti dvs .
Cornel Vasile, Consilier juridic
Pe forum raspunde cine doreste, nu e nevoie sa triati dvs.
Nu are de ce sa se duca cu termometrul lui, cum nu se duce cu cuțit de acasa daca merge sa fie operat.
Cu termometrul de acolo nici nu il atinge si procesul e mult mai rapid , asa ca daca nu doreste, mai bine sta acasa liniștit pana ii trece suferinta.
~ Conținut șters la cerere ~