Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Buna dimineata!Pot cere masina la schimb daca a mea e ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Buna dimineata!Pot cere masina la schimb daca a mea e intrata ...

Buna dimineata!Pot cere masina la schimb daca a mea e intrata in service pentru reparatii in garantie? Daca da cum pot cere sau cui ma adresez ?
Bună seara,
Nu exista vreo obligație din partea unității service sa vă ofere mașină la schimb. Totul depinde de politica firmei. Însă unitatea service are obligația să vă rezolve problema in termen de maxim 15 zile de la data deschiderii comenzii de reparație.
Succes!