avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 715 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună ziua, ca tata ii plătesc mamei copilului meu ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună ziua, ca tata ii plătesc mamei copilului meu pensie alimentara, ...

Bună ziua, ca tata ii plătesc mamei copilului meu pensie alimentara, dar timp de o luna copilul a locuit la mine trebuie sa ii mai plătesc pensie alimentara pentru luna respectiva? Aștept răspunsuri, mulțumesc
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 09:47, 11 Iunie 2021
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
discutati cu mama acest aspect, pana sa hotarati singur sa nu mai platiti pensie o luna.
e de preferat sa comunicati in scris.
Pt ca minorul a stat la dvs, dvs nu datorati pensie pt minor, insa in hotarare nu se precizeaza
Ultima modificare: Vineri, 11 Iunie 2021
gi-jane2, moderator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Executare silită pensie de întreținere cerută de părintele la care minorul nu mai vrea să locuiască. este corect? Evelyn 10 Evelyn 10 Va rog sa mă ajutați ca să inteleg cum este legea. Baiatul a stat la mama după divorț. Cum a împlinit 15 ani din cauza neglijetei si agresiuni fizice si ... (vezi toată discuția)
Pensie alimentara platita in avans cristilaur cristilaur In urma cu aproximativ patru ani i-am platit fostei sotii pensia alimentara pentru fica noastra in avans prin noatar calculata la salariul minim pe economie de ... (vezi toată discuția)
Incredintarea provizoriu minor ContSters126924 ContSters126924 Acum 2 ani mi sa dat custodia copilului minor.Decizia a fost definitiva si irevocabila. Anul trecut tatal acestuia a deschis proces pentru incredintarea ... (vezi toată discuția)