Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună ziua, ca tata ii plătesc mamei copilului meu ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună ziua, ca tata ii plătesc mamei copilului meu pensie alimentara, ...

Bună ziua, ca tata ii plătesc mamei copilului meu pensie alimentara, dar timp de o luna copilul a locuit la mine trebuie sa ii mai plătesc pensie alimentara pentru luna respectiva? Aștept răspunsuri, mulțumesc
discutati cu mama acest aspect, pana sa hotarati singur sa nu mai platiti pensie o luna.
e de preferat sa comunicati in scris.
Pt ca minorul a stat la dvs, dvs nu datorati pensie pt minor, insa in hotarare nu se precizeaza
gi-jane2, moderator