Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună...am fost căsătorită acum 10 neam despărțit ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună...am fost căsătorită acum 10 neam despărțit dar nu ...

Bună...am fost căsătorită acum 10 neam despărțit dar nu am divorțat în timpul acesta eu am fost cu cineva și am o fetiță de 2 anii în certificat tată este trecut primul soț fata este pe numele lui char dacă nu este tatăl ei natural..cum pot sa o trec pe numele actualui cu care sunt acum ? Menționez tatăl fetiței nu vrea sa știe de ia nu ține legatura cu noi nu este trecut în nici un act
Trebuie sa formulati atat actiune pentru desfacerea casatoriei cat si proces de tagada a paternitatii.
In urma acestui din urmă proces, certificatul minorei se ca rectifica, fiind trecut tatal ei biologic la rubrica" tata" sau acea rubrica poate rămâne necompletata, urmând ca actualul dvs partener sa infieze copilul.
Ar fi indicat sa contactati un avocat macar pentru redactarea cererilor si sa va explice procedura etapa cu etapa.
Avocat Neagu Elena, Avocat