avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 549 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Ce inseamna fals prin omisiune
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Ce inseamna fals prin omisiune

Daca partea adversa prezinta ca proba la dosar un email de-al meu din care a scos toate paragrafele care il incrimineza, se poate vorbi de fals prin omisiune?
Cel mai recent răspuns: dany_dany , utilizator 07:57, 12 Iunie 2021
~ Conținut șters la cerere ~
Partile scoase sunt referitoare la proces, ca asa il si incrimineaza. Este fals prin omisiune?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum si cui reclam abuzul judecatorului si al exprtului tehnic judiciar? justitiabilul justitiabilul Astept o sentinta judecatoreasca intr-un proces de granituire Partea adversa nu are intabulare dar a fabricat impreuna cu expertul un soi de expertiza prin ... (vezi toată discuția)
Ticluire de probe ContSters88252 ContSters88252 pe parcursul procesului penal, care se desfasoara la judecatorie,partea vatamata a depus mai multe inscrisuri pe care le-a creat pe calculator, dar in ... (vezi toată discuția)
Fals in declaratii sau marturie mincinoasa? pmi pmi Am un caz foarte agitat de divort. Spre surprinderea mea, desi ma asteptam la anumite lucruri din partea sotiei, am avut parte de surprize total exagerate - ... (vezi toată discuția)