Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Ce inseamna fals prin omisiune
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Ce inseamna fals prin omisiune

Daca partea adversa prezinta ca proba la dosar un email de-al meu din care a scos toate paragrafele care il incrimineza, se poate vorbi de fals prin omisiune?
~ Conținut șters la cerere ~
Partile scoase sunt referitoare la proces, ca asa il si incrimineaza. Este fals prin omisiune?