Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Intr-o ordonanta de incetare pt retragerea unei ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Intr-o ordonanta de incetare pt retragerea unei plangeri, vor ...

Intr-o ordonanta de incetare pt retragerea unei plangeri, vor fi specificate si detalii? gen impotriva cui am facut plangere si de ce.
Da, ordonanta de clasare trebuie sa cuprinda fapta care face obiectul urmăririi penale, încadrarea juridică a acesteia și, după caz, datele privitoare la persoana suspectului sau inculpatului.
Am inteles, dar cat ar putea dura sa primesc aceasta ordonanta? Am retras plangerea acum o luna jumate si niciun semn. Precizez si faptul ca am retras-o la Iasi, locuind aici si am fost audiata tot aici, insa dosarul este la Cluj.
Având în vedere ca e în Cluj, e posibil ca încărcătura dosarelor sa fie destul de mare.
O veti primi. Se comunica.
Primesc si un telefon inainte?
nu.