Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Nedepunere duplicat al probelor administrate necesare ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Nedepunere duplicat al probelor administrate necesare părților

Am contestat o amendă de circulație iar intimata nu a depus în copie un exemplar din probele administrate care trebuia să-mi fie distribuit mie(înregistrare video aparat radar), astfel că nu am putut să formulez apărare pe marginea acestor probe. Am cerut și obținut de la judecătorie copie de pe această probă, pe un suport al meu(stick), însă nu am izbutit să deschid înregistrarea video. Contestația mi-a fost respinsa și urmeaza sa fac apel. Nerespectarea obligației intimatei de a depune duplicat al probelor aduse și omisiunea instanței de a semnala lipsa lor pot fi motive, pe lângă altele, de a susține apelul, adică dacă sunt argumente de luat in seamă? Va mulțumesc!
janvorovenci, utilizator
La infatisare ati putut viziona acea inregistrare ? Instanta a vizionat acea inregistrare ? In apel trebuie sa aveti motive de a contesta hotarirea judecatoreasca data in prima instanta. Vedeti ce scrie in hotarirea data de judecator, ca sa o puteti contesta (de ce ar fi gresita).
O discutie asemanatoare a mai aparut nu de mult. poate va e de folos in privinta vizionarii :
www.avocatnet.ro/forum/discu...