avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 437 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, Imi puteti trimite va rog un model de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, Imi puteti trimite va rog un model de decizie incetare ...

Buna ziua,
Imi puteti trimite va rog un model de decizie incetare CIM in perioada proba.
Sau aceasta este ok?:


DECIZIE DE INCETARE A CONTRACTULUI INDIVIDUAL DE
MUNCA
NR. ………….DIN ....................

Avand in vedere notificarea, inregistrata sub nr. ........./17.06.2021 prin care dL/ d-na denunta incetarea contractul individual de muncă in perioada de proba.
În temeiul prevederilor art. 31 alin.3 din Codul Muncii.


DECIDE:

1. Începând cu data de 21.06.2021 încetează contractul individual de muncă înregistrat in Registrul General de Evidenta al Salariatilor sub nr. al salariatului .................. având funcția de ....................; Notificare in perioada de proba la cererea salariatului.
2. Departamentul de resurse umane si financiar contabil, vor duce la indeplinire prezenta decizie.
3. Prezenta decizie poate fi contestata in termen de 30 de zile calendaristice de la data luarii la cunostinta, la Tribunalul Timis.

ANGAJATOR, Dovada comunicarii:
Data:
Semnatura salariatului
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 14:32, 17 Iunie 2021
Termenul de contestatie nu este de 30 de zile .
45 zile calendaristice?
45 zile calendaristice de la data comunicarii

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Notificare incetare cim conf art 31(3) alinamariabrasoveanu alinamariabrasoveanu Buna ziua, Pentru un salariat care este inca in perioada de proba se poate desface cim doar cu o notificare scrisa conf art 31(3) sau mai trebuie s ... (vezi toată discuția)
Notificare desfacere contract de munca in perioada de proba theya_05 theya_05 in cazul in care administratorul unei societati decide desfacerea contractului de munca al unui salariat afalat in perioada de proba,mai trebuie emisa si o ... (vezi toată discuția)
Perioada de proba costicul costicul am raportat revisalul pe 21.10.2010 cu inceperea activitatii din data de 22.10.2010(vineri).Este muncitor necalificat.De luni nu a mai venit.Este in perioada ... (vezi toată discuția)