Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, Imi puteti trimite va rog un model de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, Imi puteti trimite va rog un model de decizie incetare ...

Buna ziua,
Imi puteti trimite va rog un model de decizie incetare CIM in perioada proba.
Sau aceasta este ok?:

DECIZIE DE INCETARE A CONTRACTULUI INDIVIDUAL DE
MUNCA
NR. ………….DIN ....................

Avand in vedere notificarea, inregistrata sub nr. ........./17.06.2021 prin care dL/ d-na denunta incetarea contractul individual de muncă in perioada de proba.
În temeiul prevederilor art. 31 alin.3 din Codul Muncii.

DECIDE:

1. Începând cu data de 21.06.2021 încetează contractul individual de muncă înregistrat in Registrul General de Evidenta al Salariatilor sub nr. al salariatului .................. având funcția de ....................; Notificare in perioada de proba la cererea salariatului.
2. Departamentul de resurse umane si financiar contabil, vor duce la indeplinire prezenta decizie.
3. Prezenta decizie poate fi contestata in termen de 30 de zile calendaristice de la data luarii la cunostinta, la Tribunalul Timis.

ANGAJATOR, Dovada comunicarii:
Data:
Semnatura salariatului
Termenul de contestatie nu este de 30 de zile .
45 zile calendaristice?
45 zile calendaristice de la data comunicarii