Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... salarizare responsabili de biblioteca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

salarizare responsabili de biblioteca

buna ziua, va rog sa-mi spuneti ce sporuri se acorda pentru responsabilii de biblioteca conform legii unitare de salarizare si cum se calculeaza si se includ in salariu
in primul rind bibliotecarii au dreptul la un spor de dificultate de pina la 15% conform legii 334/2002 privind bibliotecile, spor care se adauga la baza prevazuta in lg 330/2009;