Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... O problema banala cu permisul
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

O problema banala cu permisul

Salut oameni buni, am si eu o nelamurire cu privire la permisul de conducere.
Daca mi-a expirat categoria CE acum o luna de zile si categoria B mai este valabila inca un an, eu trebuie sa-mi schimb permisul ca sa mai pot conduce camionul sau il schimb de tot intr-un an cand expira B-ul ?
Multumesc frumos.
Permisul il schimbati cind expira, dati din nou examen pentru categoria CE.