Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Operator de date cu caracter personal
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Operator de date cu caracter personal

Buna ziua,

Este obligatoriu ca o firma sa se inscrie ca operator de date cu caracter personal nr. ....?
george-neagu, moderator
Depinde de activitatea societatii ...
Angajare personal navigant (pentru sanatate, pensie in RO)
Protecția datelor personale și registrul general de evidență a salariaților
[ link extern ]
Ma refer la ceva de genul cum are ENEL pe facturi:
Operator de date cu caracter personal nr.: 10583
Pe documentele emise , in antet, se va face aceasta mentiune.