avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1080 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Pot plati la nivelul salariului din acea perioada care ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Pot plati la nivelul salariului din acea perioada care nu am ...

Pot plati la nivelul salariuluo din acea perioada care nu am lucrat
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 19:02, 29 Iunie 2021
Ce sa platiti , contributiile din urma?
Atunci salariul era mai mic si contributia era mai mica acum pot plati contributia care era atunci?
Baza lunară de calcul al contribuției de asigurări sociale o constituie venitul lunar asigurat înscris în contractul de asigurare socială care nu poate fi mai mic decât salariul de bază minim brut pe țară garantat în plată în vigoare la data încheierii contractului de asigurare socială.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Care este cuantumul ,pentru cumpararea unei luni,vechime? multumesc ... nelumihai nelumihai CARE ESTE CUANTUMUL ,PENTRU CUMPARAREA UNEI LUNI,VECHIME? MULTUMESC ANTICIPAT (vezi toată discuția)
Buna seara! vă rog mult sa îmi dați o informație, dacă este ... Magda Buda Magda Buda Buna seara! Vă rog mult sa îmi dați o informație, dacă este posibil.. Doresc sa cumpăr vechime in munca pentru perioada 1992-1997, deoarece mi s a ... (vezi toată discuția)
Contributii la stat pentru vechime ContSters319545 ContSters319545 Buna seara! Am lucrat 4 luni de zile in invatamant, iar incepand din luna ianuarie 2014 sunt casnica. Doresc sa cotizez la stat pentru a imi merge in ... (vezi toată discuția)