Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... contract concesiune teren de la primarie - nelamuriri ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

contract concesiune teren de la primarie - nelamuriri ...

Bna ziua,

as dori foarte mult o lamurire daca este posibil...
Firma mea, a concesionat un teren de la o primarie comunala de 110 mp pe termen de 25 de ani , teren pe care am construit un spatiu comercial cu autorizatie de constructie eliberata de acea primarie. Peste 2 ani se implinesc cei 25 de ani si contractul de concesiune expira.
Intrebarea mea este : ce pot face sa intru in posesia terenului,...exista vreun articol de lege care sa ma favorizeze in acest sens, tinand cont ca am platit 25 de an concesiune luna de luna ?

va multumesc f mult.....
~ Conținut șters la cerere ~
si ce ar trebui sa contina contractul de concesiune ....in cateva cuvinte , ca sa NU am aceasta posibilitate ?
As putea sa vi-l trimit pe whatsapp, ca sa va faceti o idee......este succint ?

P.S terenul este proprietate a consililui local , nu este in patrimmoniul de stat si nici pe domeniul public....
va multumesc foarte mult....
~ Conținut șters la cerere ~