Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Probleme cu locatari, jigniri
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Probleme cu locatari, jigniri

Buna, am ceva probleme cu vecinii de bloc, stau cu un etaj mai sus decât mine, problema sta in felul următor,la noi in bloc programul de liniște este de la ora 12:00 după-amiază până la ora 14:00 iar de la ora 21:00 până la 07:00 dimineața,ieri am ascultat muzica in afara orelor de liniște iar când am ieșit afară cu fiica mea in fata blocului m-am întâlnit cu vecina de deasupra care a început să îmi spună sa nu mai ascult muzica că îi doarme copilul și că o deranjez iar eu i-am spus că am ascultat muzica doar după orele de liniște stabilite de administratorul blocui după care vecina a început să îmi adreseze niste cuvinte jignitoare ca la ușa cortului,începând cu cuvinte jignitoare pentru faptul că întrețin relații intime cu soțul meu și că se aude la ei și până la cuvinte jignitoare cum ar fi cur** și multe altele,am fost la poliție și mi sa spus sa iau legătura cu domnul polițist de la proximitate,in cazul in care nu rezolv nimic nici cu acest lucru ce este de făcut, țin să menționez că nu e prima dată când dânsa mă jignește in halul acesta atâta ea cat și soțului ei.
Mulțumesc.
Andreea1816, utilizator
contacteaza politistul de proximitate sa vorbeasca cu ei sa le explice ce inseamna ore de liniste

acum exista si o limita in a asculta muzica.....tare sa se auda si la vecini ceva si alta e tare sa vibreze toate ferestrele din bloc

atata timp cat se respecta orele de liniste legale + cele hotarate de comun acord(care sunt doar o intelegere intre locatari) sa se duca linistita la politie daca are vreo problema.....ii intorci spatele si iti vezi de treaba

trebuia sa-i spui ca partidele ei de sex nu se aud la tine si ca ii intelegi frustrarea.....s-ar putea sa nu se prinda de subtilitate dar na
Atat timp cat vecina demonstreaza lipsa de educatie in sensul ca nu este capabila sa initieze o discutie pe care sa o finalizeze in limite decente-va luptati cu morile de vant
Incercati sa tratati cu dezinteres situatia ,sa nu acceptati participarea la discutii initiate de catre vecina
Numai in situatia in care conflictul degenereaza si ajunge ca vecina sa va ameninte aveti dreptul legal sa formulati plangere la politie