Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Trebuie făcut contract de salubritate pentru terenul ...
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Trebuie făcut contract de salubritate pentru terenul și imobilul neterminat.

Contract salubritate
Am rugămintea să mă ajutați în clarificarea unei situatii: mama mea este posesoarea unui teren în București, pe care a ridicat o construcție care nu a fost finalizată, lucrările le-am întrerup din motive financiare, drept urmare nu este trecută la rol, impozitul îl plătește doar pentru teren. În imobil nu locuiește nimeni, mama mea plătește taxa de salubritate în altă localitate, unde locuiește.
Întrebarea este dacă, după noile legi, trebuie făcut contract de salubritate pentru terenul și imobilul nelocuit.
Multumesc anticipat!
george-neagu, moderator
Nu trebuie făcut contract de salubritate pentru imobilul neterminat.