avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 601 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Trebuie făcut contract de salubritate pentru terenul ...
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Trebuie făcut contract de salubritate pentru terenul și imobilul neterminat.

Contract salubritate
Am rugămintea să mă ajutați în clarificarea unei situatii: mama mea este posesoarea unui teren în București, pe care a ridicat o construcție care nu a fost finalizată, lucrările le-am întrerup din motive financiare, drept urmare nu este trecută la rol, impozitul îl plătește doar pentru teren. În imobil nu locuiește nimeni, mama mea plătește taxa de salubritate în altă localitate, unde locuiește.
Întrebarea este dacă, după noile legi, trebuie făcut contract de salubritate pentru terenul și imobilul nelocuit.
Multumesc anticipat!
Ultima modificare: Luni, 5 Iulie 2021
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 12:38, 5 Iulie 2021
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu trebuie făcut contract de salubritate pentru imobilul neterminat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Platesc impozit pentru o casa neterminata ? alexandro alexandro In iulie 2008 am obtinut o autorizatie de constructie pentru o casa in comuna natala. E prevazut termenul de 12 luni pentru inceperea lucrarilor si 36 luni ... (vezi toată discuția)
Care este legea in baza careia se plateste taxa de habitat? edy120376 edy120376 Am rugamintea sa-mi spuneti care este legea care reglementeaza taxa de habitat. M-am trezit cu o factura in care trebuie sa platesc taxa de habitat pe Martie, ... (vezi toată discuția)
Antecontract cu dezvoltator imobiliar enverhoxha enverhoxha Pentru cumpararea unei case (nu apartament) aflate in constructie, se incheie un antecontract cu dezvoltatorul, cu plata unui avans. Contractul final de ... (vezi toată discuția)