Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna, Consilier local nu primeste indemnizatie, motiv ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna, Consilier local nu primeste indemnizatie, motiv ca a refuzat ...

Buna,
Consilier local nu primeste indemnizatie, motiv ca a refuzat sa faca parte de o comisie de specialitate la stabilirea membrilor. Este legal?
Nu este legal refuzului primarului ... insa, din cate stiu, ordinea de zi poate fi modificata.
Majoritatea in consiliu, 2 contra 13, sansa zero sa fie pus pe ordinea de zii un punct de gen. E vorba de o razbunare. Insa e greu de crezut ca nu exista nici o miscare in cat un consilier daca nu face parte sa fie bagat intr o comisie, desi la sedintele e prezent. Aveti vreo idee? In plus dupa ce a fost dat in judecata CL, UATul cere indemnizatii deja platite (2 luni) inapoi de la consilier, motiv ca a primit nelegal bani... Haos.