Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... REGULI DE CONVIETUIRE LA BLOC Daca exista o solutie de ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

REGULI DE CONVIETUIRE LA BLOC Daca exista o solutie de rezolvat ...

REGULI DE CONVIETUIRE LA BLOC
Daca exista o solutie de rezolvat urmatoarea situatie :
Vecinul , care locuieste la un etaj superior, a plasat aparat de aer conditionat exact deasupra dormitorului. Aparatul este vechi, si nu mai are furtun de scurgere corect atasat, ca atare toate picaturile se aud in timpul noptii , sacadat in pervaz (apa se prelinge prin cordonul gros de legatura stricat de atfel) .Somnul este imposibil. Am vorbit si rugat de nenumarate ori sa repare aparatul,dar degeaba. Care ar fi instanta unde ma pot adresa, exista reguli scrise in acest sens?
Multumesc pentru un raspuns
E.Ion
Este problema care poate fi solutionata amiabil,eventual prin actiune in instanta