Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Este necesara inregistrarea unui punct de lucru la Reg ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Este necesara inregistrarea unui punct de lucru la Reg Comertului? ...

Este necesara inregistrarea unui punct de lucru la Reg Comertului? Speta este in felul urmator: Societatea X incheie cu societatea Y un Contract avand ca Obiect (i) punerea la dispozitie de catre Y a unor spatii de depozitare si (ii) prestarea de servicii de manipulare marfuri/echipamente de catre Y.
X nu are angajati in respectiva locatie.
In conditiile date, se impune inregistrarea unui punct de lucru de catre X pentru utilizarea spatiilor de depozitare aflate in proprietatea Y?
Multumesc.
Buna ziua,

Daca firma X nu desfasoara activitati de birouri si/sau activitati comerciale in acea locatie, apreciem ca nu este necesar inregistrarea unui punct de lucru la Registrul Comertului.

O zi buna!